Ta strona używa plików cookie!
close

Handlował podrobionym towarem. Policjanci zabezpieczyli blisko 120 sztuk nielegalnej odzieży

Data dodania: 29 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci działając na jednym z miejskich targowisk zlikwidowali stoisko, na którym jeden z mieszkańców oferował do sprzedaży odzież bezprawnie opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych międzynarodowych firm. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 120 sztuk podrobionych bluz i spodni dresowych. Straty, jakie mogli ponieść producenci oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, prowadząc działania wymierzone przeciwko osobom trudniącym się wprowadzaniem do obrotu odzieży z podrabianymi znakami towarowymi zastrzeżonymi dla międzynarodowych firm, zlikwidowali miejsce, gdzie można było kupić tego typu rzeczy.

Kontrola jednego z miejskich targowisk skutkowała zatrzymaniem 60-latka, który oferował do sprzedaży nielegalną odzież. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 120 sztuk bluz i spodni dresowych, bezprawnie opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych międzynarodowych firm.

Straty, jakie mogli ponieść producenci oszacowano w tej sprawie wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 30 tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane ze zdarzeniem, w tym również to, skąd pochodził zabezpieczony towar. Jeżeli okaże się, że mężczyzna ze sprzedaży tej odzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

187 MB

Galeria