Ta strona używa plików cookie!
close

Handlarze narkotykami staną przed sądem - policjanci przejęli blisko 700 porcji środków odurzających

Data dodania: 5 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali narkotyki oraz nimi handlowali. Przejęli blisko 700 porcji amfetaminy, metamfetaminy i marihuany. Jeden z nich spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Ząbkowiccy kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Bardo, u którego znaleźli narkotyki. Mężczyzna miał ok. 350 porcji marihuany i metamfetaminy. 18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Następnego dnia został zatrzymany 24 latek – mieszkaniec gminy Ząbkowice Śląskie, który także posiadał narkotyki.

U niego policjanci znaleźli ponad 320 porcji amfetaminy i marihuany. Jak ustalili funkcjonariusze  obydwaj oprócz posiadania środków odurzających handlowali nimi. Podczas czynności zabezpieczyli wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz pieniądze prawdopodobnie pochodzące z transakcji narkotykowych. Policjanci udowodnili zatrzymanym sprzedaż narkotyków małoletnim, co według polskiego prawa jest zbrodnią.Ustawa o zapobieganiu narkomanii przewiduje karę więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

24 latek decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, a wobec 18-latka po wyjaśnieniu zastosowano środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara więzienia do 10 lat a jeśli nabywca narkotyków był małoletnim to kara nie może być niższa niż 3 lata więzienia.   

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl.
kom. Ilona Golec

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria