Ta strona używa plików cookie!
close

Groził pobiciem, użył nawet noża, a wszystko dla kilku kawałków pizzy - napastnika zatrzymali policyjni wywiadowcy

Data dodania: 5 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Dwaj 20 - latkowie kupili pizzę i nieśli ją do domu. Nagle zostali zaatakowani przez mężczyznę, który groził im pobiciem, a następnie nożem do tapet pociął pudełko i zabrał z niego kilka kawałków. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu już po kilku minutach namierzyli i zatrzymali napastnika. Podejrzany miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili dwa noże.

Zdarzenie miało miejsce na terenie wrocławskiego Ołbina w godzinach popołudniowych. Dwóch mężczyzn wracało do domu, niosąc pizzę. Nagle zostali zaczepieni przez agresywnego mężczyznę, który żądał od nich oddania pizzy. Groził im przy tym pobiciem. Chcąc uniknąć konfrontacji, dwaj 20 - latkowie odeszli i dalej spokojnie wracali do domu. Agresor powrócił i tym razem wbił kilkukrotnie w kartonowe pudełko nóż do tapet. Wyciął w pudełku otwór, zabrał kilka kawałków pizzy i oddalił się. Mężczyźni o zajściu powiadomili Policję.

Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy. Ustalili rysopis sprawcy i namierzyli go w okolicy Wzgórza Słowiańskiego. Pokrzywdzeni rozpoznali go jako sprawcę zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim być 30 - latek, przy którym funkcjonariusze ujawnili dwa noże. Jeden z nich to nóż do tapet, którego używał podejrzany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że miał on już na swoim koncie kradzieże i rozboje. Mężczyzna trafił na komisariat i usłyszał już zarzut stosowania przemocy lub groźby karalnej w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło - KMP we Wrocławiu)