Ta strona używa plików cookie!
close

Groził nożem mężczyźnie, który chciał pomóc pobitej kobiecie - został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 19 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który pobił w mieszkaniu swoją partnerkę. Gdy ta uciekła do parku miejskiego, pobiegł za nią, przewrócił i zaczął kopać. Widząc całą sytuację przechodzień, poinformował napastnika, że dzwoni na policję. Rozjuszony agresor wyciągnął nóż i kierował w jego kierunku groźby karalne lekko go kalecząc. Policjanci z Lubina szybko zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

Oficer dyżurny komendy powiatowej w Lubinie w nocy z 16 na 17 lipca br. został poinformowany, iż nieznany mężczyzna grozi drugiemu nożem. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany chwilę wcześniej w mieszkaniu pobił swoją partnerkę. Kobiecie udało się wyrwać i uciec z domu. Niestety dogonił ją w parku, przewrócił i zaczął kopać. Świadkiem całej sytuacji był przypadkowy przechodzień, który chciał pomóc kobiecie. Krzyknął do agresora, że dzwoni na policję. Oprawca całą złość skupił wówczas na tym mężczyźnie. Wyciągnął nóż, którym groził mu, a następnie skaleczył i uciekł z miejsca zdarzenia.

Nie cieszył się długo wolnością, gdyż został szybko zatrzymany przez lubińskich policjantów. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec miasta. Trafił do policyjnego aresztu. Pobitej kobiecie i jej 18-letniemu wybawcy została udzielona pomoc medyczna. Natomiast 34-latek został przewieziony do zakładu karnego. Okazało się bowiem, że ma on już na swoim koncie wyrok za inne przestępstwa.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322