Ta strona używa plików cookie!
close

Grożąc nożem zażądali wydania telefonu – podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów i aresztowani na 3 miesiące

Data dodania: 29 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z Polkowic zatrzymali mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze sprawcy podeszli do siedzącego na ławce pokrzywdzonego i grożąc użyciem noża zażądali wydania telefonu komórkowego. Obaj usłyszeli już zarzuty, a następnie decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat podejrzanych o usiłowanie rozboju z użyciem noża. 

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia br. na jednym z polkowickich osiedli. Jak ustalili policjanci sprawcy podeszli do siedzącego na ławce 25-latka, a następnie grożąc mu użyciem noża, zażądali wydania telefonu komórkowego. Na szczęście pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca zdarzenia nie tracąc swojego mienia.

W wyniku podjętych przez policjantów natychmiast działań zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju.

Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli w tej sprawie zarzuty. 

Sąd zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

Przypomnijmy, że przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 15.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel.600-229-096