]]>
close

Grand Prix Głuszycy - MTB Podziemia Osówki. Policjant z dzierżoniowskiej komendy na podium

Data dodania: 19 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Dzierżoniowski policjant ruchu drogowego st. asp. Sylwester Sordyl został brązowym medalistą Grand Prix Głuszycy - MTB Podziemia Osówki. Zawody rozgrywane były w niedzielę 14 maja 2017 roku, a do wspólnej rywalizacji przystąpiło blisko 400 zawodników.

W weekend peleton tegorocznej edycji Pucharu Strefy MTB Sudety zawitał do Głuszycy. To właśnie na trasach przygotowanych w sercu Strefy w szranki stanęło blisko 400 zawodników. Mieli oni do wyboru dwie długości trasy: mini i mega. Z opinii uczestników wynika, że po raz kolejny organizatorzy zaproponowali ściganie w najczystszej formie MTB, ze wszystkim co zawodnicy lubią najbardziej.

Były mordercze podjazdy, szybkie techniczne single, nagłe zwroty i sporo przewyższeń. Dodatkowo swoje atrakcje dodała pogoda, która na przestrzeni kilku godzin pokazała różne oblicza, począwszy od słonecznego poranka, a na ulewie z grzmotami skończywszy.

Pomimo błota i miejscami utrudnionych warunków atmosfera była wspaniała a emocje sięgały zenitu. W miasteczku zawodów, oprócz strefy start/meta i samej dekoracji, organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji.

St. asp. Sylwester Sordyl z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie w kategorii mężczyzn zajął III miejsce. Brązowy medalista, na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Jego największą pasją jest właśnie jazda rowerem. Kolarstwo uprawiał już od najmłodszych lat.