Ta strona używa plików cookie!
close

Gnał na motocyklu w terenie zabudowanym aż 183 km/h

Data dodania: 11 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli pirata drogowego. Mężczyzna pędził motocyklem na obszarze zabudowanym z prędkością 183 km/h. Kilkukrotnie przekroczył tym samym dozwoloną prędkość, która w tym miejscu ograniczona jest do 50 km/h. Kierujący ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu i w trakcie jazdy wyprzedzał na „podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł i 15 pkt karnymi.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki patrolują teren powiatu zarówno radiowozami oznakowanymi jak i nieoznakowanymi wyposażonymi w wideorejestratory. Niestety pomimo licznych działań policji prowadzonych w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach wciąż dochodzi do wypadków i zdarza się, że kierujący znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość.

Jedną z sytuacji, która obrazuje z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się piraci drogowi, jest przypadek ignorującego przepisy motocyklisty. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy zgorzeleckiej drogówki zbyt dynamiczną jazdą. Mężczyzna jechał w sposób nieprzewidywalny, a także gwałtownie przyśpieszał i wyprzedzał inne pojazdy na „podwójnej ciągłej”. W miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h kierujący jednośladem pędził 183 km/h.
Mundurowi zatrzymali motocyklistę do kontroli. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Funkcjonariusze nałożyli na 27-letniego kierującego grzywnę w wysokości 1 tys. zł wraz z 15 pkt karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294