Ta strona używa plików cookie!
close

Głogowski policjant biegł w górskim ultra maratonie

Data dodania: 15 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Młodszy aspirant Krystian Biegajło wziął udział w górskim IX (Ultra) Maratonie Karkonoskim na terenie Szklarskiej Poręby. Głogowski policjant ukończył trudny górski bieg z czasem 6 godzin 30 minut. Na co dzień funkcjonariusz pracuje na stanowisku kierowania jednostki, a jedną z jego pasji jest właśnie bieganie.

Jak zwiedzać góry to tylko biegając taka idea przyświecała uczestnikom IX(Ultra) Maratonu Karkonoskiego, który odbył się 1 lipca br. Trasa licząca 52 kilometry określana jest mianem najpiękniejszego maratonu górskiego w Europie Centralnej i prowadzi grzbietem Karkonoszy od dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie poprzez schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Przełęcz Karkonoską (Odrodzenie), aż na Śnieżkę. Meta jest usytuowana w miejscu startu, więc ze Śnieżki wszyscy zawodnicy biegli z powrotem do Szklarskiej Poręby.

Na starcie tego biegu pojawiło się blisko 500 śmiałków, wśród których nie zabrakło przedstawicieli IPA. Głogowskich policjantów reprezentował mł. asp. Krystian Biegajło.

Podczas biegu zawodnicy zaznali upalnego lata i porywistego wiatru, ponieważ na Śnieżce dochodził on do 110km/h, a także ulewy w końcowej fazie biegu.

Nie obyło się też bez upadków i siniaków, ale jak mówi Krystian Biegajło to jest właśnie piękno biegów górskich. Twierdzi też, że nie odstrasza to zawodników, a jedynie mobilizuje do jeszcze większego wysiłku.

Funkcjonariusz na mecie zameldował się po 6 godzinach i 30 minutach zajmując 65 lokatę w kategorii Open. Bieg ukończyło 435 zawodników, a pozostali zbierają już siły na lata następne.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria