Ta strona używa plików cookie!
close

Głogowscy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie włamali się do placówki bankowej. Zostali tymczasowo aresztowani

Data dodania: 27 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Działania głogowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania członków grupy przestępczej, którzy podejrzani są o włamanie do placówki bankowej na terenie Żukowic. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 30, 38 i 40 lat. Policjanci podczas realizacji sprawy zabezpieczyli broń palną, amunicję oraz narkotyki. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca br. w Żukowicach na terenie powiatu głogowskiego doszło do włamania oraz kradzieży na terenie placówki bankowej. Sprawcy zacierając ślady, dokonali podpalenia i zniszczenia pomieszczeń placówki. Policjanci zatrzymali trzech sprawców tego przestępstwa.

Pierwszy z nich 30 – latek, usiłował uciec i staranował policyjny radiowóz. Był pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili przy nim również substancje zakazane prawem oraz amunicję. Drugi z zatrzymanych 40 – latek, również posiadał narkotyki. Przy trzecim zatrzymanym, 38 – letnim mieszkańcu powiatu żagańskiego, znaleziono nie tylko broń, ale i środki odurzające.

Cała trójka usłyszała zarzuty włamania do placówki bankowej, kradzieży pieniędzy oraz zniszczenia mienia. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów. Pozostali odpowiedzą dodatkowo za posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków. Wszyscy zagrożeni są karami do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452

 

Galeria

Powiązane wiadomości