Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zlikwidowali kolejny punkt z automatami do gier na terenie Legnicy

Data dodania: 14 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez legnickich policjantów. Łącznie zabezpieczono 8 takich urządzeń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Wydziału Mienia Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier hazardowych. Kiedy policjanci weszli do lokalu mieszczącego się w Legnicy ujawnili 8 automatów do gier hazardowych. Takie działania Policji zawsze odbywają się przy współdziałaniu funkcjonariuszy Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy, którzy teraz szczegółowo będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy. Zarekwirowane urządzenia wkrótce trafią do depozytu służby celno-skarbowej w Legnicy, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria