Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 1,5 kilograma substancji psychotropowej

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Kłodzka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz funkcjonariusze Izby Celno - Skarbowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie zakazanych środków psychotropowych. Zatrzymany przewoził samochodem blisko 1,5 kilograma substancji, z której można by było uzyskać w wyniku porcjowania około 10 tysięcy gotowych porcji. Teraz nastolatek odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjanci z wydziału kryminalnego kłodzkiej komendy prowadząc wspólne działania z celnikami zatrzymali osobę zamieszaną w przestępczość narkotykową. Z ustaleń funkcjonariuszy pionu kryminalnego wynikało, że mężczyzna może posiadać zakazane środki psychotropowe. Podczas kontroli drogowej, jaka miała miejsce na terenie gminy Kłodzko w pojeździe 19-latka znaleźli reklamówkę z zawartością lekko zbrylonej substancji. Wstępne badania wykazały, że jest to środek psychotropowy. Z zabezpieczonej ilości można by było przygotować około 10 tysięcy porcji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Okazało się, że zatrzymany był już w przeszłości karany za przestępczość narkotykową. W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 – 754 – 529