Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która przewoziła samochodem nielegalny tytoń, a w torebce miała ukryte narkotyki

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas kontroli drogowej znaleźli w samochodzie kobiety 76 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 50 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na blisko 113 tys. złotych. Ponadto podczas dalszych czynności procesowych policjanci ujawnili w torebce kobiety środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Zatrzymanej za czyny o które jest podejrzana może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej wraz z wałbrzyskimi funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Mundurowi ujawnili w torebce 30-letniej kierującej także narkotyki.

Funkcjonariusze realizując działania operacyjne ustalili, iż 30-letnia głuszyczanka z nielegalnym towarem po godzinie 21.00 będzie wracała samochodem z Wałbrzycha do miejsca zamieszkania. W bagażniku oraz na tylnej kanapie pojazdu policjanci wraz z celnikami znaleźli 76 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości ponad 50 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowane zostały na blisko 113 tys. złotych.

Podczas dalszych czynności procesowych policjanci ujawnili w torebce kobiety środki psychotropowe w postaci metamfetaminy, z których można było uzyskać ponad 200 porcji handlowych tego narkotyku.

30-letnia głuszyczanka stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a za posiadanie nielegalnego tytoniu wysoka grzywna.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Powiązane wiadomości