Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 37000 papierosów, 8 kg tytoniu i 32 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy

Data dodania: 14 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Na 40 tysięcy złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził Skarb Państwa mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Legnicy działających wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej. W trakcie przeszukań zabezpieczono łącznie ponad 37000 sztuk papierosów, 8 kg tytoniu i 32 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy ustalili, a następnie zatrzymali na terenie miasta 63-letniego mężczyznę, w sprawie posiadania znacznej ilości wyrobów bez  polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska, skąd zatrzymany rozprowadzał nielegalny towar oraz w pomieszczeniach mieszkalnych należących do niego, ujawnili ponad 1600 paczek papierosów, 8 kg tytoniu oraz 32 litry spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to mieszkaniec Legnicy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie funkcjonariusze oszacowano na kwotę 40 tysięcy złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu czyn, poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649 

 

 

Galeria