Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data dodania: 4 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania policjantów z powiatu świdnickiego z celnikami doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn oraz środków pieniężnych. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Świebodzicach uzyskali informację o nielegalnych automatach do gier hazardowych znajdujących się w jednym z lokali na terenie miasta. Wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej z Wałbrzycha wkroczyli do salonu, w którym miały znajdować się urządzenia.

Zabezpieczono 3 automaty o łącznej wartości 4500 złotych, na których urządzane były gry hazardowe wbrew przepisom ustawy, a także środki pieniężne w kwocie blisko 1800 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Referatu Kontroli Celno-Skarbowej w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych urządzeniach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642