Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data dodania: 17 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 automatów do gier hazardowych. Właścicielom zabezpieczonych urządzeń grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego zabezpieczonego urządzenia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli do lokalu na jednym z miejscowych osiedli, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne urządzenia. W lokalu znajdowały się 3 automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Zostały one zabezpieczone przez służbę celno-skarbową. W sprawie wszczęto postępowanie karno-skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia i pozwoli ustalić odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w ten nielegalny proceder.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz dodatkowe konsekwencje finansowe w postaci kary grzywny w wysokości 100 tysięcy złotych za każdy automat.

To już kolejne tego typu działania prowadzone wspólnie przez policjantów i celników na terenie powiatu złotoryjskiego. Pod koniec listopada br. zabezpieczyli łącznie 8 nielegalnych automatów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923