Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data dodania: 31 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania świdnickich policjantów z celnikami doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier o wartości nie mniejszej niż 12 000 złotych oraz gotówkę w kwocie ponad 6 500 zł i 200 euro. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu świdnickiego prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu, likwidując na terenie jednej z miejscowości nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 4 automaty o wartości nie mniejszej niż 12 000 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy, sprzęt nagrywający oraz środki pieniężne w kwocie ponad 6 500 złotych i 200 euro. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642