Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data dodania: 7 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Wspólne działania policjantów z powiatu legnickiego z celnikami doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Za posiadanie takich urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny.

Policjanci Rewiru Kryminalnego Komisariatu w Chojnowie wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego ujawnili w jednym z lokali na terenie gminy Miłkowice trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649