Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier a podczas działań zatrzymali 30-latka poszukiwanego 2 listami gończymi

Data dodania: 15 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Wspólne działania złotoryjskich policjantów z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 120 tys. złotych oraz gotówkę w kwocie ponad 7 tys. złotych. Ponadto w jednym z lokali zatrzymano 30-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu realizowali w ostatnich dniach czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Na terenie powiatu złotoryjskiego dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do 3 lokali funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 10 nielegalnie działających urządzeń do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 7 tys. złotych. W każdym z przypadków, na zabezpieczonych maszynach były zainstalowane gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Automaty oraz pieniądze zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

W jednym z kontrolowanych lokali policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Złotoryi. 30-letni złotoryjanin uchylał się od odbycia kary od ponad 3 miesięcy. Był poszukiwany m.in. za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych 6 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

nielegalne automaty do gier