Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier

Data dodania: 16 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu. Zabezpieczono 4 nielegalne automaty do gier o wartości nie mniejszej niż 12 tysięcy złotych oraz gotówkę w kwocie ponad 1000 zł. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy powiatowej w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu realizowali w ostatnich dniach czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Sprawdzali miejsca, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. W wyniku tego na terenie Strzegomia zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy, sprzęt nagrywający oraz środki pieniężne w kwocie ponad 1000 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Właściciel zabezpieczonych automatów musi liczyć się również z wysoką karą finansową.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło; KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Galeria