Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze spotkali się z półkolonistami, aby porozmawiać o bezpiecznych wakacjach

Data dodania: 2 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” dzielnicowi z powiatu lwóweckiego oraz strażacy z OSP uczestniczyli w jednym z festynów organizowanych dla dzieci w ramach półkolonii. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu. Tematem przewodnim było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze z powiatu lwóweckiego realizując działania prewencyjne w ramach akcji pn. „Bezpieczne wakacje 2018”, „Bezpieczna woda” spotkali się z najmłodszymi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli dzielnicowi z Lubomierza, mł. asp. Paweł Jaworski i st. sierż. Jacek Grala oraz strażacy z OSP KSRG Lubomierz.

Na spotkaniach z półkolonistami omówiono tematykę:

  • rola i zadania policjanta w tym dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa dzieci,
  • zagrożenia i sposoby ich unikania,
  • zachowanie w domu (pod nieobecność rodziców) oraz w miejscu zorganizowanego wypoczynku (obozy, kolonie, półkolonie),
  • zasada bezpiecznej jazdy (rower, deskorolka, hulajnoga, rolki),
  • oznaczenia drogowe i sygnalizacja świetlna (przechodzenie w miejscach dozwolonych, z sygnalizacja świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, informacja i zachowanie się, gdy kieruje ruchem policjant, wyposażenie w elementy odblaskowe),
  • zachowanie podczas zabawy na podwórku, w kontakcie z osobą obcą, psem lub dzikimi zwierzętami, oraz podczas prac polowych,
  • udzielanie pierwszej pomocy i powiadamianie służb ratunkowych.

Dzieci mogły też zobaczyć sprzęt strażacki i policyjny używany w akcjach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

 

Galeria