Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o cyberprzemocy

Data dodania: 22 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z Komendy Powiatowej w Głogowie spotykali się z uczniami jednej ze szkół podstawowych, aby porozmawiać o cyberprzemocy. Niestety nowoczesne technologie i sam Internet coraz częściej stają się również „narzędziem”, którym można wyrządzić innej osobie ogromną krzywdę. W związku z tym funkcjonariusze podejmują wiele działań prewencyjnych, aby ostrzec młodych ludzi i przybliżyć im obowiązujące przepisy dotyczące konsekwencji w przypadku naruszenia prawa przez nieletnich.

Internet to wirtualna przestrzeń, w której można znaleźć wiele informacji. Niestety coraz częściej staje się również narzędziem, którym można wyrządzić innej osobie ogromną krzywdę. Stosowanie przemocy poprzez zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu w tym komunikatorów, witryn internetowych, forów dyskusyjnych, portali społecznościowych, czy telefonów komórkowych, to niestety stosunkowo częste przypadki, którymi zajmują się policjanci.

W związku z tym funkcjonariusze podejmują wiele działań prewencyjnych, aby ostrzec młodych ludzi i przybliżyć im obowiązujące przepisy dotyczące konsekwencji w przypadku naruszenia prawa przez nieletnich.

Prelekcje w jednej z głogowskich szkół przeprowadził dzielnicowy oraz pracownik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria