Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze pomogli łabędziej rodzinie, która spacerując środkiem drogi stwarzała zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu

Data dodania: 13 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Pewna rodzina łabędzi postanowiła skorzystać z drogi wojewódzkiej nr 350 w powiecie bolesławieckim. Okazało się, że ptaki maszerowały całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Zapewniając bezpieczeństwo w tym rejonie, funkcjonariusze pomogli łabędziom przemieścić się poza rejon drogi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali nietypowe zgłoszenie. Informacja dotyczyła zagrożenia w ruchu na drodze wojewódzkiej w gminie Osiecznica.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że rodzina łabędzi maszerowała całą szerokością jezdni. Dwa dorosłe i 5 małych łabędzi, przebywając na drodze, mogły spowodować zagrożenie dla dla siebie oraz przejeżdżających tamtędy pojazdów.

Policjanci zabezpieczyli odcinek drogi, zapewniając bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu, a następnie wspólnie z przybyłymi na miejsce - wójtem gminy Osiecznica oraz strażakami z OSP Parowa, pomogli łabędziom przemieścić się poza rejon drogi.

Po tym jak łabędzie opuściły pas jezdni, kierowcy mogli dalej, już bez utrudnień, korzystać z drogi wojewódzkiej nr 350.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Bolesławiec)

 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości