Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 1 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu m.in. o kradzież pojazdu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki dobrej współpracy wrocławskich policjantów z funkcjonariuszami z komendy w Strzelcach Opolskich. Sprawcę ujęto na jednej ze stacji paliw, gdy przemieszczał się skradzionym wcześniej autem. Okazało się, że na swoim koncie ma jeszcze kradzieże paliwa. Odzyskany pojazd wrócił do właściciela, a mężczyzna trafił do aresztu. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia kradzieży pojazdu, do której doszło na jednym z parkingów w rejonie ulicy Obornickiej we Wrocławiu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca odjechał samochodem osobowym w nieznanym kierunku.

Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole i już po pierwszych ustaleniach operacyjnych, weszli w kontakt z policjantami z Komendy w Strzelcach Opolskich. Poszukiwanie sprawcy i skradzionego auta nie trwało długo. Prowadzone wspólnie skuteczne działania mundurowych, doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu 24-latka podejrzanego o kradzież.

Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę na jednej ze stacji paliw w Strzelcach Opolskich i odzyskali skradziony samochód, który później zwrócili właścicielowi. Działając dalej w tej sprawie, śledczy potwierdzili także, że mężczyzna ma na swoim koncie inne kradzieże, m.in. paliwa z miejscowych stacji benzynowych.

Zatrzymany trafił prosto do policyjnego aresztu i teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, przestępstwo kradzieży mienia zagrożone jest karą do 5, natomiast kradzieży z włamaniem - do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria