Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze mówili o zasadach bezpieczeństwa i rozdawali przedszkolakom odblaski

Data dodania: 21 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok” policjantka z komendy miejskiej w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikiem miejskim spotkała się z przedszkolakami. Głównym tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo. W ramach tej akcji wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

Sierż. szt. Beata Sosulska - Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikiem miejskim - Grzegorzem Rybarczykiem przypominali młodym uczestnikom zasady ruchu drogowego: w jaki sposób poruszać się po jezdni (pieszo, ale również rowerem), zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie w pobliżu drogi, a także zachowania się wobec obcych osób. Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu, ćwiczono prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.  Były to przejścia z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz poruszanie się w przypadku kierowania ruchem przez policjanta.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych czy kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowali o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490 

 

Galeria