Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusz ze Szwecji odwiedził dolnośląskich policjantów

Data dodania: 5 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przyjechał inspektor Jan Sjӧstrand z Police Gӧteborg ze Szwecji, który na Dolnym Śląsku pojawił się przy okazji studyjnej wizyty w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Z policjantem spotkał się podkom. Bartłomiej Majchrzak z Zespołu do spraw Ochrony Praw Człowieka. Z uwagi na to, że inspektor z Gӧteborga na co dzień służy w policji drogowej i jest zapalonym motocyklistą, podczas wspólnych rozmów poruszano głównie tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w obu krajach.

W tym tygodniu Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu odwiedził inspektor Jan Sjӧstrand z Police Gӧteborg ze Szwecji. Policjant pojawił się w stolicy Dolnego Śląska przy okazji studyjnej wizyty w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Z funkcjonariuszem spotkał się podkom. Bartłomiej Majchrzak z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP we Wrocławiu.

Inspektor z Gӧteborga na co dzień służy w policji drogowej i jest zapalonym motocyklistą. Wizyta była dobrą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z funkcjonowaniem służb porządku publicznego w Szwecji i Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzonych rozmów zwrócono również uwagę na programy profilaktyczne prowadzone za granicą, a związane z bezpieczeństwem cudzoziemców.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka KWP we Wrocławiu
podkom. Bartłomiej Majchrzak

Policjant ze Szwecji odwiedził dolnośląskich funkcjonariuszy