Ta strona używa plików cookie!
close

Funkcjonariusze odwiedzili obozy harcerskie

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra Lubań

Policjanci z Kamiennej Góry i Lubania spotkali się z organizatorami i uczestnikami obozów harcerskich, aby zadbać o ich bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na mogące wystąpić zagrożenia. Przypomniano także o zasadach zachowania się nad wodą, w górach, na drodze podczas pieszych wędrówek. Bezpieczeństwo dzieci wypoczywających podczas wakacji jest priorytetem działań Policji.

Policjanci z komendy powiatowej w Kamiennej Górze wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej pojawili się niespodziewanie w obozie harcerskim zorganizowanym na terenie gminy Lubawki. Ścisłą współpracę pomiędzy służbami zawiązano w ramach działań zwiększających poziom bezpieczeństwa uczestników obozów wakacyjnych, a także utrzymywania kontaktu z właściwymi terenowo służbami ratunkowymi.

Z uczestnikami obozu przeprowadzono szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego oraz przygotowanie takiego punktu w razie zagrożenia. Funkcjonariusze omówili zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody jako jednego z obowiązków organizatora obozu.

W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiali uczestników obozu na  wypadek wystąpienia możliwych niebezpieczeństw.

Z kolei policjanci z komendy powiatowej w Lubaniu w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”, spotkali się z uczestnikami obozu w Radostawiu. Z harcerzami rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Obóz harcerski w Radostawiu Średnim odwiedzili lubańscy policjanci, aby przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z harcerzami omówili zasady zachowania się nad wodą i terenach przywodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Przypomnieli również o bezpieczeństwie na wycieczkach w górach, o zasadach korzystania z drogi przez pieszych, ale również o bezpiecznej zabawie na podwórku i w domu. Podczas spotkania harcerze wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa i chętnie opowiadali o wycieczkach oraz zdobytych umiejętnościach w czasie trwania obozu.

Bezpieczeństwo dzieci wypoczywających podczas wakacji jest priorytetem działań Policji.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
tel. 600-228-846

KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

 

Galeria