Ta strona używa plików cookie!
close

FINAŁ XIX KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLICJI – wrocławski policjant wraz ze swoim psem na I miejscu podium

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: KGP

W dniu 6 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji z siedzibą w Sułkowicach odbyło się uroczyste zakończenie XIX Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przez cztery dni trwała rywalizacja, w której uczestniczyli najlepsi w kraju przewodnicy psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków i wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.

W finale Mistrzostw udział wzięło 17 drużyn reprezentujących komendy wojewódzkie Policji i Komendę Stołeczną Policji. W Mistrzostwach, na zasadzie honorowego uczestnictwa, wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojska Polskiego. Celem tego typu zmagań jest podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych przewodników i sprawności użytkowej psów służbowych, jak również propagowanie efektywnego wykorzystania psów w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
Finał Mistrzostw obejmował konkurencje:

  • test wiedzy,
  • posłuszeństwo ogólne psa, w tym pokonywanie przeszkód,
  • szukanie zapachów materiałów wybuchowych,
  • szukanie zapachów narkotyków,
  • praktyczne umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył asp. Marek Balcerkiewicz z psem HAR do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zostali oni też wyróżnieni:
dla przewodnika, który zdobył największą liczbę punktów wśród przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:

asp. Marek Balcerkiewicz z psem HAR – KWP we Wrocławiu

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: CSP w Legionowie

 

Galeria