Ta strona używa plików cookie!
close

Finał konkursu na spot filmowy pn. "Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna" oraz premiera spotu radiowego adresowanego do seniorów

Data dodania: 18 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

17 kwietnia br. o godzinie 11 odbyła się premiera spotu radiowego w ramach Wojewódzkiego Programu "Wzorowy Senior" zrealizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu wspólnie z pracownikami w Teatru Muzycznego "Capitol" połączona z rozstrzygnięciem konkursu pn. "Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna".

W spotkaniu udział wzięli - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - mł. insp. Maciej Januszkiewicz, a także Dyrektor Teatru "Capitol" - Pan Konrad Imiela oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wicewojewoda Dolnośląski - Pan Kamil Krzysztof Zieliński, Doradca Wojewody Dolnośląskiego - Pan Damian Mrozek, Dolnośląski Kurator Oświaty - Pan Roman Kowalczyk, prof. dr hab. Jan Miodek, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu - Pan Jarosław Delewski, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Pani Dorota Feliks, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Pani Jolanta Szwedowska oraz przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego - Pan Piotr Toczyński, a także przedstawiciele mediów.

Na spotkanie przybyli również licznie seniorzy, do których adresowane są oba przedsięwzięcia, a także młodzi uczestnicy konkursu - autorzy spotów filmowych adresowanych do osób w podeszłym wieku, najbardziej narażonych na działanie oszustów podszywających się pod tzw. "wnuczków" oraz "funkcjonariuszy biorących udział w akcji policyjnej".

W trakcie spotkania zaprezentowany został spot radiowy będący przestrogą dla osób starszych, ostrzegający przed oszustami próbującymi wprowadzić ich w błąd, w celu wyłudzenia pieniędzy, który emitowany będzie na antenie Radia Wrocław.

 

SPOT RADIOWY W RAMACH WOJEWÓDZKIEGO PROGRAMU "WZOROWY SENIOR" - kliknij żeby odsłuchać

 

Podsumowano również wojewódzki konkurs na spot filmowy pn. "Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna". Celem konkursu była edukacja społeczna z zakresu oszustw na szkodę seniorów, by osoby starsze, samotnie funkcjonujące nie padały ofiarami przestępstw. Do udziału w konkursie zaangażowano dzieci i młodzież, która poprzez twórcze działanie stworzyła odpowiednie spoty reklamowe. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie krótkiego, maksymalnie 3 minutowego spotu reklamowego, zaadresowanego do seniorów, nawołującego do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych. Udział w konkursie wzięło ponad 90 klas z całego województwa dolnośląskiego. Jury miało problem, by wyłonić tylko trzech zwycięzców, bowiem prace były tak twórcze, tak pomysłowe, że nawet przyjęte kryteria oceny nie ułatwiły wyboru trzech najlepszych prac. Zgodnie z zasadami ujętymi w Regulaminie, jury brało pod uwagę także wiek dzieci biorących udział w konkursie, by poziom szans był na podobnym poziomie. Po burzliwych naradach Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz zdecydowało o wyróżnieniach.

 

I Miejsce - klasa 2D Gimnazjum - przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie

 

II Miejsce - Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Tyrankiewiczów 2, 59-700 Bolesławiec

 

III Miejsce - Zespół Szkół Szkół Sportowych, ul. Sybiraków 11, 59-300 Lubin

Wyróżnienia otrzymały:

  • Przedszkole Miejskie nr 13 w Lubinie
  • Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu
 

 

Galeria