Ta strona używa plików cookie!
close

Finał konkursu dla uczniów pn. „Bądź bezpieczny! W sieci jest mnóstwo zagrożeń!”

Data dodania: 19 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Sala konferencyjna Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołowie to miejsce gdzie odbywały się obrady komisji złożonej z policjantów i przedstawicieli instytucji państwowych celem wyłonienia zwycięzców w konkursie pn. „Bądź bezpieczny! W sieci jest mnóstwo zagrożeń”. Do zorganizowanego w roku szkolnym 2016/2017 konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wołowskiego, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu lub komiksu pokazującego zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wołowie, a także Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Wołowie i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Wińsko.

Celem głównym tego przedsięwzięcia było m.in. promowanie wśród uczniów właściwych postaw dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz poszerzanie świadomości w zakresie odpowiedzialności za swoje postępowanie w sieci.
Patronat Honorowy nad konkursem objął podinspektor Mariusz Haryk - Komendant Powiatowy Policji w Wołowie.
W ramach tegorocznego konkursu wszyscy przystępujący do udziału w nim uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat lub komiks pokazujący zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

Do wspólnej rywalizacji stali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wołowskiego. Łącznie wzięło w nim udział 46 młodych artystów, a było to już czwarte tego typu przedsięwzięcie związane z bezpieczeństwem uczniów.

Poziom złożonych przez dzieci prac był bardzo wysoki, więc decyzje podejmowane przez komisję konkursową nie należały do prostych.
W klasyfikacji szkół podstawowych I miejsce zajęli ex aequo Karolina Musiałowska ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Wołowie i Hubert Mielko ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Wołowie, II miejsce - Nadia Siewruk ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Brzegu Dolnym, a III miejsce - Milena Pietryszyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie. Natomiast na poziomie szkół gimnazjalnych zwycięzcami konkursu został ex aequo zespół w składzie: Natalia Szechnicka, Justyna Pilarska i Miłosz Zasański z Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie i Nina Bąk z Gimnazjum nr 4 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Godzięcinie. Najlepszą pracę wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowały Roksana Śmigielska i Aleksandra Przybysz z Technikum nr 2 im. Piastów Śląskich w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie.

Uczestnicy konkursu otrzymają teraz pamiątkowe dyplomy za udział, które zostaną przekazane bezpośrednio do szkół, natomiast wymienieni laureaci otrzymają dyplomy i nagrody na uroczystej Gali Laureata, która odbędzie się 12 czerwca 2017 r. w Ośrodku Kultury w Wołowie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Wołowie
sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości