Ta strona używa plików cookie!
close

Finał I Ogólnopolskiego Konkursu dla policyjnych Oskarżycieli Publicznych – wśród najlepszych funkcjonariusz z Dolnego Śląska

Data dodania: 22 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: KGP

W Centrum Szkolenia Policji zakończył się Finał I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. W finale rywalizowało 17 policjantów służby prewencyjnej, reprezentujących komendy wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji. Miejsce na podium zajął, reprezentujący garnizon dolnośląski, asp. szt. Leszek MOMOT z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Konkurs, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbywał się w dniach 19 - 20 listopada br. Nadzór nad przebiegiem i organizacją wydarzenia sprawował Komendant Centrum Szkolenia Policji.

Finał konkursu obejmował następujące konkurencje:
  1. pisemny test wiedzy zawierający 50 zadań testowych zamkniętych, które dotyczą znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym;
  2. pisemną analizę akt lub elementów akt czynności wyjaśniających pod kątem błędów formalnych i merytorycznych;
  3. wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego.

Po zsumowaniu punktów, jakie możne było uzyskać za poszczególne zadania konkursowe miejsca na podium zdobyli:

  • I miejsce – sierż. szt. Mateusz SMAGA, KPP w Żninie (KWP w Bydgoszczy)
  • II miejsce – podkom. Krzysztof ZAPAŁA, KPP w Limanowej (KWP w Krakowie)
  • III miejsce – asp. szt. Leszek MOMOT, KMP w Jeleniej Górze (KWP we Wrocławiu)

Asp. szt. Leszek Momot reprezentował garnizon dolnośląski po tym, jak zwyciężył eliminacje wojewódzkie na terenie Dolnego Śląska. Wystartowało w nich 27 funkcjonariuszy, którzy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego.
Serdecznie gratulujemy naszemu funkcjonariuszowi oraz wszystkim pozostałym laureatom i uczestnikom Finału I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło -  CSP w Legionowie, KWP Wrocław)

 

Galeria