Ta strona używa plików cookie!
close

Finał Charytatywnej Gali Boksu „Razem dla Michałka”

Data dodania: 13 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Wczoraj po raz kolejny okazało się, że głogowianie mają wielkie serca. Hala sportowa przy ulicy Wita Stwosza, w której odbył się finał charytatywnej gali boksu zorganizowanej przez NSZZ Policjantów Zarząd Terenowy Głogów i Głogowski Klub Bokserski Puncher wypełniła się tymi, którzy przyszli wesprzeć walczącego z chorobą, czteroletniego Michałka Kowala. Dzięki przeprowadzonej licytacji, charytatywnej zbiórce pieniędzy i kiermaszowi udało się zgromadzić kwotę ponad 15 tys. zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Główną atrakcją odbywającej się imprezy, były pojedynki bokserskie, przeprowadzone na profesjonalnym ringu. Zawodnicy klubów UKS Boks Głogów i Puncher Głogów, wsparli w ten sposób charytatywnie, prowadzoną akcję. Zacięte pojedynki cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, która wypełniła widownię hali. Przez cały czas prowadzona była również licytacja przedmiotów i pamiątek przekazanych przez osoby i instytucje, loteria z nagrodami oraz kiermasz. W trakcie imprezy przeprowadzona została publiczka zbiórka pieniędzy.

Dzięki osobom aktywnie uczestniczącym w imprezie, udało się zebrać kwotę 15 341 zł. 26 gr.

Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na szczytny cel - pokrycie kosztów leczenia czteroletniego Michała Kowala, syna policjantki z komendy powiatowej w Głogowie, który w wieku 3 lat zachorował na padaczkę lekooporną. U chłopca występują zaburzenia rozwoju i mowy. Od kilku miesięcy nie chodzi. Jest pod stałą opieką medyczną specjalistów. Leczenie i kosztowna rehabilitacja odbywa się w Hamburgu w Niemczech.

Galę zorganizowali: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy Głogów oraz Głogowski Klub Bokserski Puncher.

Imprezę honorowym patronatem objęli Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, Starosta Głogowski, Prezydent Głogowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji i pomoc dla chorego Michałka!

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

Galeria