Ta strona używa plików cookie!
close

Finał akcji pn. „Bezpieczna kobieta” - 160 kobiet szkoliło się pod czujnym okiem instruktora – policjanta

Data dodania: 4 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci po raz dziesiąty zorganizowali bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Uczestniczki przez cały marzec mogły poznać różne metody obezwładnienia napastnika. Kurs obejmował naukę obrony na sali sportowej, w pubie, trening na szpilkach w galerii oraz w miejskim autobusie. Akcja pn. „Bezpieczna kobieta” już po raz dziesiąty została objęta honorowym patronatem przez Starostę Lubińskiego.

Po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Lubinie przy współpracy ze sportowcami Krav Magi przeprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna kobieta”. Panie w trakcie 8 spotkań dowiedziały się jak skutecznie odeprzeć nagły atak i obezwładnić napastnika.

Do napadu może dojść w każdej chwili i w niesprzyjających warunkach, dlatego kursantki nauczyły się jak odeprzeć atak w butach na obcasach, które nie ułatwiają utrzymania równowagi, w jadącym autobusie oraz na małej przestrzeni w pubie. Panie doskonaliły umiejętności, jak szybko reagować i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka.

Do akcji lubińskich policjantów przyłączyły się również różne lokalne instytucje i firmy, którym serdecznie dziękujemy za owocną współpracę.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie 
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 - 322

 

 

Galeria