Ta strona używa plików cookie!
close

Festyn w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 6 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Po raz kolejny legniccy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców w gminie Prochowice. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom imprezy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i podczas letniego wypoczynku. Zainteresowani, mogli także zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez stróżów prawa w czasie służby.

Na terenie placu zabaw w Brenniku odbył się festyn dla najmłodszych i ich najbliższych. Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów była możliwość spotkania dzielnicowych z Rewiru II Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Dzieci miały możliwość zwiedzenia radiowozu i zobaczenia z bliska sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Podczas festynu, dzieci oraz ich dorośli opiekunowie, oprócz licznych atrakcji wysłuchali prelekcji dotyczącej zasad pobytu w lesie, bezpiecznej zabawy na wsi, bezpieczeństwa na drodze i nad wodą, a także zasad ograniczonego zaufania do obcych ludzi. Dla obecnych osób dorosłych przedstawiono metodę oszustwa na wnuczka i omówiono sposoby reagowania w przypadku takich zdarzeń. Przybliżono także zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda.

Po krótkiej lekcji bezpieczeństwa, policjanci odpowiadali na pytania, które dotyczyły m.in. wykonywanych zadań, przeprowadzanych interwencji, a także różnych sytuacji niebezpiecznych, których byli uczestnikami.

Wszyscy zainteresowani mogli wsiąść do radiowozu i z bliska zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystują policjanci na służbie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria