Ta strona używa plików cookie!
close

Festyn dla dzieci - "Witaj Szkoło"

Data dodania: 29 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach Ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczna Droga do szkoły” organizuje w dniu 31 sierpnia 2018 r. w godz. 10.00-13.00 na Placu Solnym we Wrocławiu festyn dla dzieci i młodzieży inaugurujący działania pn. „Witaj Szkoło”.

Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do szkoły oraz ogólne zasady właściwego zachowania wolnego od przemocy czy używek.

Podczas festynu zaprezentuje się Straż Miejska Wrocławia, która włączyła się w działania profilaktyczne przygotowując stoisko EKO, na którym będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi będą mogli zmienić swoją twarz w Policjanta, Strażaka bądź ulubioną postać bajkową – to wszystko w punkcie malowania twarzy. Stoiskiem, na którym uczestnicy będą mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, będzie interaktywne miasteczko Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. Zainteresowani poznaniem wyposażenia  radiowozu policyjnego, będą mogli skorzystać ze stoiska Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu. Inną atrakcją będzie stoisko Komisarza Lwa, na którym można będzie wykonać pamiątkową daktyloskopię, prezentowane przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu. Z kolei policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poprowadzą quizy i zabawy profilaktyczne dla uczestników festynu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dobrej zabawie, podczas której będzie można wygrać wspaniałe nagrody oraz zdobyć tytuł „Bezpiecznego Dolnoślązaka”.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu