Ta strona używa plików cookie!
close

Eliminacje do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji we Wrocławiu – nagrody zostały wręczone na uroczystej odprawie

Data dodania: 12 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

We Wrocławiu i Lubaniu odbyły się eliminacje dla przewodników psów służbowych o specjalności wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Najlepszym przewodnikiem okazał się Marek Balcerkiewicz wraz z psem Kara oraz Marta Majcherek z psem Nikita z Komendy miejskiej Policji we Wrocławiu. Razem wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się we wrześniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

We Wrocławiu i w Lubaniu odbyły się eliminacje dla przewodników psów służbowych o specjalności wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przewodnicy wraz ze swoimi czworonogami zmagali się w dwóch konkurencjach. Pierwsza odbyła się w siedzibie Straży Granicznej w Lubaniu, gdzie pary rozegrały konkurencje w wyszukiwaniu zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych w środkach transportu, w bagażach oraz pomieszczeniach. We Wrocławiu odbył się etap, gdzie pary zmagały się w konkurencji ogólnego posłuszeństwa psa m. in.  chodzenia psa bez smyczy przy nodze przewodnika, bieg przy nodze przez smyczy, zatrzymanie psa w marszu, „siad” psa w marszu, warowanie psa w marszu, pokonywanie przeszkód terenowych takich jak ściana, kładka, tunel czy drabina.

W eliminacjach startowało 13 przewodników wraz z czworonogami z naszego województwa. Najlepszą parą okazał się duet przewodnik asp. Marek Balcerkiewicz i jego pies Kara specjalizujący się w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych oraz przewodnik mł. asp. Marta Majcherek i jej pies Nikita specjalizująca się w wyszukiwaniu zapachów narkotyków.   To przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Wszyscy będą reprezentować dolnośląską policję na ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się we wrześniu 2019 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski w dniu 11 lipca br. na uroczystej odprawie wręczył uczestnikom uplasowanym na trzech pierwszych miejscach gratulacje oraz puchary.

Wszystkim przewodnikom i ich podopiecznym gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Wydział Prewencji
KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria