Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy ze Złotoryi zareagował na apel mieszkańców i udzielił pomocy

Data dodania: 26 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Profesjonalizm, zaangażowanie, ale przede wszystkim empatia są cechami szczególnie ważnymi w służbie każdego policjanta. Kierując się nimi dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi - sierż. Seweryn Gzik zareagował na informacje od mieszkańców o osobie potrzebującej pomocy. Funkcjonariusz bez wahania zainteresował się losem mężczyzny udzielając mu wsparcia.

Funkcjonariusz wykonywał swoje obowiązki na terenie gminy Świerzawa, w trakcie których został poinformowany przez dyżurnego, że w okolicy marketu leży mężczyzna prawdopodobnie potrzebujący pomocy. Policjant sprawdził okolice sklepu, po czym zauważył pewnego człowieka kilka metrów dalej. W rozmowie z 29-latkiem okazało się, że jest on trzeźwy a telefony od mieszkańców były spowodowane objawami złego samopoczucia mężczyzny.

Z uwagi na okoliczności, dzielnicowy podjął decyzję o podwiezieniu mężczyzny do jego miejsca zamieszkania. W rozmowie dowiedział się, że jest głodny a w domu nie ma nic do jedzenia. Długo nie czekając, kupił mu konserwy i pieczywo. Funkcjonariusz swoim postępowaniem dowiódł, że działa na rzecz bezpieczeństwa swoich mieszkańców.

Powyższa sytuacja pokazuje jak ważna jest współpraca mieszkańców z Policją. Dlatego też zwracamy się z apelem o to, aby przekazywać funkcjonariuszom informacje o osobach bezdomnych, samotnie mieszkających, potrzebujących pomocy lub będących pod wpływem alkoholu, a szczególnie informować o ich miejscu przebywania w okresie zimowym. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Każde telefon może uratować komuś życie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923