Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy zadbał o bezpieczeństwo uczniów podczas zbliżających się ferii

Data dodania: 12 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Na terenie powiatu polkowickiego dzielnicowy przeprowadził dla uczniów prelekcję w terenie, gdzie najmłodsi przekonali się naocznie, jak elementy odblaskowe w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wpływają na ich bezpieczeństwo. Tematem spotkania było również szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych.

Realizowane przez policjantów działania prewencyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych nałożyły się na akcję wdrożoną przez Szkołę Podstawową w Parchowie pn. „Jestem widoczny na drodze”.

 

Dzielnicowy z Chocianowa wraz z dyrekcją placówki wspólnymi siłami zorganizowali spotkanie dla najmłodszych podczas, którego uczniowie nie tylko otrzymali od funkcjonariusza elementy odblaskowe, ale zobaczyli jak ich noszenie wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Część zajęć odbyła się o poranku na pobliskim przystanku autobusowym, na którym była możliwość przekonania się na własnej skórze jak wielka jest różnica pomiędzy dzieckiem niewyposażonym i korzystającym z odblasków.

 

Policjant przypominał także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania zbliżającego się czasu wolnego w miejscu zamieszkania.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KPP w Polkowicach

st. sierż. Przemysław Rybikowski

tel. 600 - 229 - 096