Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy z powiatu legnickiego zorganizował kolejną zbiórkę krwi

Data dodania: 6 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Ponad 200 osób odwiedziło policjantów w ramach drzwi otwartych komisariatu w Chojnowie. Dzielnicowy st. asp. Piotr Demiańczuk kolejny raz zorganizował zbiórkę krwi, która zaowocowała zebraniem ponad 12 litrów ratującego życie płynu.

Na parkingu usytuowanym przy Komisariacie Policji w Chojnowie 5 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 13.00 kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się zbiórka krwi. Akcja oddawania krwi została zainicjowana przez dzielnicowego Komisariatu Policji w Chojnowie st. asp. Piotra Demiańczuka przy wsparciu ze strony lokalnego samorządu Gminy Chojnów. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez funkcjonariusza wzięło udział ponad 200 osób. Zespół Medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Oddział w Legnicy z zaangażowaniem przyjmował kolejnych honorowych dawców. Ochotnicy oddali blisko 12 litrów krwi.

Do promowania tak słusznej inicjatywy włączyli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału ds. Nieletnich i Patologii komendy miejskiej w Legnicy z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Chojnowie. Czynny udział w przedsięwzięciu wzięli również Miłośnicy Klubu Motoryzacji Oldtimer Chojnów oraz przedstawiciele stowarzyszenia ”Kryza” z Legnicy, którzy zaprezentowali swoje zbiory odwiedzającym. Od samego rana, głodni nie tylko wrażeń, mogli skosztować grochówki przygotowanej przez chojnowskich harcerzy.

Mundurowi przygotowali dla najmłodszych mieszkańców wiele niespodzianek m. in. możliwość zwiedzania budynku Komisariatu Policji w Chojnowie, pokaz broni sportowej zaprezentowanej przez miłośników Stowarzyszenia KRYZA z Legnicy oraz pokaz oznakowanych motocykli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Atrakcją dla uczestników była też możliwość zobaczenia pojazdów Klubu Miłośników Motoryzacji Oldtimer Chojnów.
Cel akcji był jeden – ratowanie ludzkiego życia. Wszystkie osoby, które oddały krew, otrzymały od policjantów pamiątkowe upominki.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649 

 

Galeria

Powiązane wiadomości