Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał po pościgu złodzieja sklepowego i odzyskał skradziony towar

Data dodania: 13 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Czujnością wykazał się dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, który w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. Robiąc zakupy w jednym ze złotoryjskich sklepów, policjant stał się świadkiem kradzieży sklepowej. Natychmiast ruszył w pościg za uciekającym mężczyzną. Zdecydowane działanie funkcjonariusza doprowadziło do zatrzymania złodzieja na gorącym uczynku i odzyskania towaru.

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego st. sierż. Seweryn Gzik, który w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja.
 
Będąc w jednym ze sklepów na terenie Złotoryi zauważył mężczyznę, który trzymając w ręku koszyk z zakupami wybiegł ze sklepu. Kiedy funkcjonariusz potwierdził, że mężczyzna ten nie zapłacił za towar, ruszył za nim w pościg.
 
Po chwili zatrzymał 27 - latka i powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego złotoryjskiej komendy. Dyżurny skierował na miejsce policjanta, który udzielił wsparcia dzielnicowemu, po czym wspólnie doprowadzili mężczyznę do jednostki Policji.
 
Czujność i zdecydowane działanie dzielnicowego doprowadziło do zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej na gorącym uczynku i odzyskania towaru.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Złotoryja)