Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy spotkał się z członkiniami Akademii Złotego Wieku

Data dodania: 8 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dzielnicowy z powiatu oławskiego spotkał się z grupą kobiet uczestniczących w zajęciach Akademii Złotego Wieku. Funkcjonariusz mając na uwadze założenia Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pn. „Wzorowy Senior”, przeprowadził z uczestniczkami spotkania pogadankę na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Podczas spotkania dzielnicowy z Jelcza - Laskowic przekazał seniorom kompleksową informację dotyczącą zagrożeń, na jakie mogą być narażeni starsi ludzie. W pierwszej kolejności uświadomił uczestniczkom spotkania, jak się zachować aby nie paść ofiarą oszustów posługujących się różnymi metodami, np. „na wnuczka”, „ na policjanta” itp. Przestrzegł przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego korzystania z Internetu. Funkcjonariusz ostrzegł słuchaczki przed wpuszczaniem do domu osób obcych podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Dzielnicowy mówił również o aplikacji „Moja Komenda”, przypomniał zasady korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło też informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, szczególnie o obowiązku stosowania odblasków przez pieszych o zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

Dzielnicowy poinformował również seniorów o założeniach profilaktycznych programów dotyczących:  przeciwdziałania przemocy w rodzinie, handlu ludźmi i przeciwdziałania przestępstwom nawoływania do nienawiści.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

 

Policjanci z członkiniami Akademii Złotego Wieku