Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy spotkał się z członkami Polskiego Związku Niewidomych w Bolesławcu

Data dodania: 31 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjant z bolesławieckiej komendy uczestniczył w spotkaniu z członkami Polskiego Związku Niewidomych. Głównym tematem prowadzonych rozmów były niebezpieczne sytuacje, na jakie mogą być narażone osoby niedowidzące oraz niewidome. Dzielnicowy przypomniał między innymi o konieczności właściwego zabezpieczenia domu, mienia oraz dokumentów. Wszystko po to, aby uczulić niepełnosprawnych i zwrócić ich uwagę na ewentualne zagrożenia.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na zaproszenie Prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Bolesławcu spotkał się z osobami niedowidzącymi.

Policjant omówił różne trudne sytuacje, na jakie narażone są osoby niewidome i niedowidzące w codziennym życiu. Na podstawie doświadczeń uczestników spotkania wskazano właściwe zachowania mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał o korzystaniu z elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy jest widoczny dla kierujących z większej odległości.

W trakcie spotkania omówione zostały między innymi metody wyłudzeń pieniędzy na tzw. wnuczka, policjanta. Przedstawiono sposób działania sprawców i właściwą reakcje na próbę wyłudzenia pieniędzy.

Policjant przypomniał o konieczności właściwego zabezpieczenia domu, mienia oraz dokumentów. Omówiono sposób postępowania z tzw. domokrążcami, wskazano na rozważne podejmowanie decyzji przy dokonywaniu „okazyjnych” zakupów i podpisywaniu umów z tym związanych.

Spotkanie odbyło się w miłej świątecznej atmosferze, uczestnicy opowiadali o różnych trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mieli do czynienia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria