Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę włamania do pojazdu typu camper i 5 innych przestępstw

Data dodania: 16 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca będąc na zabezpieczeniu meczu piłkarskiego, zauważyli mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Sprawca został zatrzymany i usłyszał 6 zarzutów. Podejrzany ma na swoim koncie kradzież z włamaniem, kradzieże sklepowe i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji Bolesławcu będąc na zabezpieczeniu meczu piłkarskiego, zobaczyli w pobliżu stadionu pojazd należący do podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Za kierownicą samochodu siedział 34-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec, który został zatrzymany. W aucie, którym poruszał się mężczyzna, policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do campera.

Do przestępstwa doszło dzień wcześniej na parkingu przy jednym z bolesławieckich marketów. Sprawca wykorzystał moment kiedy pokrzywdzony poszedł na zakupy i włamał się do pojazdu dokonując kradzieży m. in. kuchenki turystycznej, dmuchanej deski do pływania i przedłużacza.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i dodatkowo jeszcze 5 innych zarzutów związanych z kradzieżami sklepowymi i złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w  Bolesławcu

asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

Przedłużacz, kuchenka turystyczna, kanister z lekiem, dmuchana deska do pływania - rzeczy pochodzące z przestępstwa odzyskane przez bolesławieckich dzielnicowych