Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa

Data dodania: 5 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dzielnicowi z komendy powiatowej w Polkowicach zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzież oleju napędowego z baku ciągnika rolniczego, który stał na jednej z polkowickich posesji. Policjanci w wyniku sprawdzenia okolic miejsca popełnienia przestępstwa odzyskali również skradzione paliwo. Zatrzymanym grozi.

Policjanci, po informacji przekazanej przez oficera dyżurnego, natychmiast udali się na miejsce interwencji i ustalili rysopis poszukiwanych mężczyzn podejrzanych o kradzież oleju napędowego. Sprawcy uszkodzili najpierw wlew paliwa do zbiornika, po czym za pomocą gumowego wężyka rozpoczęli przelewanie oleju napędowego z ciągnika do wcześniej przygotowanego kanistra. W trakcie przestępstwa zostali spłoszeni przez świadków zdarzenia, którzy natychmiast powiadomili policję. Dzielnicowi udali się w kierunku, w którym uciekli sprawcy i sprawdzając okolice zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających ustalonym wcześniej cechom charakterystycznym. Dwóch 38-letnich obywateli Gruzji zostało zatrzymanych, po czym trafili do policyjnych cel. Funkcjonariusze ponownie pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie idąc po śladach rozlanego oleju napędowego, w pobliskich zaroślach odnaleźli 20-litrowy kanister z utraconym paliwem, które zostało zwrócone właścicielowi.

Zatrzymani obywatele Gruzji usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096