Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi z Ołbina zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo

Data dodania: 8 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z komisariatu Wrocław Ołbin zatrzymali 49-latka, podejrzewanego o kilkukrotnie ugodzenie nożem innego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze osoby wspólnie piły alkohol, po czym wywiązała się między nimi awantura. Właśnie podczas tej awantury doszło do ugodzenia nożem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 56-letni mężczyzna.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo. Policję na miejsce tego tragicznego zdarzenia wezwali zaniepokojeni krzykami sąsiedzi. Jak wstępnie ustalili mundurowi, mężczyźni razem pili alkohol, po czym wywiązała się między nimi awantura. W trakcie niej 49-latek zadał kilkanaście ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Wrocławia. Niestety mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Zatrzymany został przewieziony na komisariat Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsze sprawdzenia wykazały, że mężczyzna opuścił niedawno zakład karny. W mieszkaniu, w którym rozegrał się dramat, nie było w ostatnim czasie żadnych interwencji Policji.

Skuteczne zatrzymanie było możliwe między innymi dzięki szybkiej reakcji i koordynacji działań przez policyjnych Oficerów Dyżurnych. Doświadczeni dzielnicowi dotarli na miejsce zgłoszenia błyskawicznie. W mieszkaniu pracowali także policyjni technicy kryminalistyki, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Źródło: KMP we Wrocławiu

st. sierż. Dariusz Rajski

nadkom. Krzysztof Zaporowski