Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi z Ołbina zatrzymali awanturnika

Data dodania: 6 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci Rewiru Dzielnicowych z komisariatu Wrocław Ołbin zatrzymali na klatce schodowej agresywnego mężczyznę. Dobijał się on do jednego z mieszkań w budynku i był mocno nietrzeźwy. Swoim działaniem zniszczył drzwi wejściowe, a także powyrywał kable elektryczne na klatce schodowej. Wartość szkód została oszacowana na kwotę 1500 złotych. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli na komisariat, by wyjaśnić powody jego zachowania. Za zniszczenie mienia grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, awanturującym się na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych. Na miejsce wezwania natychmiast pojechali dzielnicowi z komisariatu na Ołbinie. Jak tylko przyjechali pod wskazany adres i weszli na klatkę schodową, usłyszeli krzyki i wulgaryzmy dobiegające z góry.

Policjanci zastali na piętrze budynku agresywnego mężczyznę, który nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. Wymachiwał rękoma i był wyraźnie pobudzony.

Doświadczeni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa własnego oraz tego mężczyzny, sprawnie założyli mu kajdanki na ręce, co ostudziło jego temperament. Policjanci dopiero wtedy mogli spróbować z nim spokojnie porozmawiać.

Mężczyzną okazał się być 37-letni mieszkaniec Wrocławia. Niestety, jego zachowanie, jak w wielu tego typu zdarzeniach, mogło być spowodowane działaniem alkoholu. Ten, jak wiadomo, nigdy nie jest dobrym doradcą.

Mężczyzna miał go w organizmie ponad 2 promile.

Do policjantów wyszła również kobieta, która wzywała pomocy. Pokazała mundurowym zniszczone drzwi wejściowe do jej mieszkania, które mężczyzna zdewastował uderzając pięściami i kopiąc. Przewody elektryczne, które biegły przy drzwiach również zostały zerwane. Starty jakie spowodował sięgają kwoty 1500 zł.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W świetle obowiązujących przepisów zniszczenie mienia jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski