Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi z Lubina zlikwidowali plantację marihuany

Data dodania: 23 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina w wyniku dobrego rozpoznania rejonu służbowego zlikwidowali plantację konopi innych niż włókniste. Rośliny w różnej fazie wzrostu znajdowały się na terenie działki ogrodowej. Podejrzany 25-latek zajmujący się uprawą został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z lubińskiej komendy w ramach prowadzonych czynności wymierzonych w zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej, na terenie ogrodów działkowych ujawnili rośliny przypominające wyglądem marihuanę.

Policjanci weszli na teren działki i szybko potwierdzili swoje przypuszczenia. Funkcjonariusze będący na miejscu zabezpieczyli 10 krzewów konopi i zatrzymali 53- letniego mężczyznę, będącego właścicielem działki. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że uprawą marihuany zajmował się najprawdopodobniej syn 53- latka. Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec Lubina.

Policjanci Wydziału Kryminalnego lubińskiej Komendy dokonali jego zatrzymania. Młody mężczyzna przyznał się do winy i w chwili jego zatrzymania nie był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

25-latek usłyszał zarzuty uprawy 10 krzewów konopi, co mogło dostarczyć mu znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
mł. asp. Anna Szajbler

podinsp. Krzysztof Zaporowski
 

Marihuana w doniczkach