Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi uratowali niedoszłego samobójcę

Data dodania: 7 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzielnicowi z Legnicy uratowali mężczyznę, który na wysokości 4 piętra wisiał na zewnątrz budynku trzymając się jedną ręką gzymsu. Kolejny raz okazało się, że sprawne działania policjantów przyniosły wymierne efekty. Udało się uratować ludzkie życie, a to w codziennej służbie każdego policjanta jest najważniejsze.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w rejonie dzielnicy Fabrycznej w Legnicy. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie wiszącym na zewnątrz budynku na wysokości 4 piętra jednego z bloków mieszkalnych. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Od razu zauważyli osobę trzymającą się jedną ręką gzymsu pod oknem klatki schodowej. Widać było, że mężczyzna słabnie i nie będzie się w stanie długo tak utrzymać. Policjanci natychmiast wbiegli na klatkę schodową i rozpoczęli rozmowę z roztrzęsionym legniczaninem, wykorzystując ten czas na maksymalne zbliżenie się do niego. W ostatnim momencie dzielnicowi chwycili mężczyznę za ramiona i wciągnęli go do środka budynku.

Jak po chwili się okazało, był on nietrzeźwy, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe podjęło decyzję o jego hospitalizacji.

Dzięki szybkim i decydowanym działaniom legnickich policjantów, życiu mężczyzny już nic nie zagraża.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649