Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 740 porcji marihuany

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę, który wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał sporą ilość suszu roślinnego. Sprawdzenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że była to marihuana w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 740 porcji handlowych tego narkotyku. Obecnie policjanci wyjaśniają gdzie zabezpieczone środki odurzające miały trafić. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Mirsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 48-letni mieszkaniec Przecznicy wpadł, ponieważ posiadał przy sobie susz roślinny. W trakcie przeszukania miejsca pobytu mężczyzny policjanci ujawnili dodatkową ilość suszu, która schowana była w foliowej torbie.

Badania wykazały, że zabezpieczony susz to konopie inne niż włókniste i ich posiadanie w Polsce jest zabronione. Łącznie policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 740 porcji marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Obecnie funkcjonariusze ustalają skąd 48-latek miał narkotyki i gdzie miały trafić.

W związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Lwówek Śląski
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063