Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi rozmawiali z przemkowskimi uczniami o cyberprzemocy

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Przemkowscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Im. Ireny Sendler w Przemkowie, aby porozmawiać o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. W prelekcji uczestniczyło blisko 50 uczniów, których funkcjonariusze uświadamiali, na czym polega zjawisko cyberprzemocy.

Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla małoletnich - to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Funkcjonariusze zapobiegając niepożądanemu zjawisku cyberprzemocy, informowali przemkowskich uczniów o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Podczas spotkania policjanci omówili również regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet oraz telefony komórkowe. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą przedmiotowego zjawiska.

Pamiętajmy!

Kompromitujące i poniżające treści umieszczone w sieci są dostępne dla wielu osób w bardzo krótkim czasie, a wpisy mimo, że zostaną usunięte, to ich kopie są możliwe do odtworzenia.

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

nadkom. Krzysztof Zaporowski


 

Galeria