Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie

Data dodania: 6 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Kolejne spotkanie z dzielnicowymi w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odbyło się na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze omówili zagrożenia czyhające na dzieci oraz sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej spotkali się z z uczniami szkół podstawowych w Starym Waliszowie i w Pławnicy. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z zabaw w pobliżu jezdni. Ponadto dzielnicowi podali sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach np. w kontakcie z agresywnym bezpańskim psem.

Uczestnicy spotkań prewencyjnych dowiedzieli się co może zrobić dziecko, gdy się zagubi, lub zaczepi je nieznana osoba. Poruszana na zajęciach tematyka bezpieczeństwa przybliżyła najmłodszym wiedzę na temat możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach niebezpiecznych. Policjanci przypomnieli dzieciom pod jaki nr telefonu można zadzwonić, aby uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 – 754 – 529

 


 

Galeria